Pierwszy rallycross w Poznaniu już 14. maja

Podczas Wielkopolskiego Starcia Modelarzy uczestnicy będą brali udział w trzech dyscyplinach: Trialu, Drifcie i – co dla nas najważniejsze – Rallycrossie.

W listopadzie powstało w Poznaniu Wielkopolskie Stowarzyszenie Modelarzy, jako odpowiedź na rosnące zainteresowanie modelarstwem w regionie i chęć spotykania się w bardziej zorganizowanej formule. Po otwarciu RC Fyrtla WSM zabiera się za organizację swojego pierwszego dużego wydarzenia.

– W zasadzie razem z pomysłem na stowarzyszenie padł pomysł na organizacje zawodów i innych imprez modelarskich. Zależy nam na maksymalnie prostej i amatorskiej formule bo traktujemy je bardziej jako imprezy dla tych którzy dopiero zaczynają lub chcą zacząć przygodę z RC – wyjaśnia prezes WSM, Rafał Chrzanowski.

Podczas Starcia, które odbędzie się 14. maja uczestnicy będą walczyli w trzech kategoriach.

– Dobór dyscyplin nie jest przypadkowy. Trial można uprawiać wszędzie i w każdych warunkach. Drift jest bardzo widowiskowy, modele i styl jazdy są dopracowane do perfekcji. Rallycross łączy te dwie dyscypliny, nie potrzeba wiele żeby zrobić prowizoryczny tor. A same modele również są dosyć dostępne cenowo – dodaje Rafał.

Zostańmy jednak przy wisience na torcie, czyli rallycrossie. Organizatorzy będą trzymali się formuły znanej z toruńskiego podwórka. Warty odnotowania jest fakt, że to właśnie nasza ekipa będzie odpowiedzialna za techniczne wsparcie rallycrossu. Przy naszej asyście powstał regulamin, pomiar czasu będzie prowadzony przy pomocy sprzętu znanego z cyklu PRXRC, a sam przebieg zawodów będzie niemalże identyczny.

Tor został specjalnie przygotowany na tę okazję. Będąc już w temacie miejsca, warto wspomnieć że pierwsze Wielkopolskie Starcie odbędzie się w Forcie Va na poznańskim Piątkowie. 

– Zależało nam na tym żeby zawody odbyły się w dobrze skomunikowanej części Poznania żeby umożliwić udział i kibicowanie możliwie największej grupie osób. Dzięki jednemu z członków stowarzyszenia udało nam się nawiązać kontakt ze Stowarzyszeniem Miłośników Fortyfikacji „Kernwerk” – precyzuje Rafał.

Poza oczywistymi zmaganiami na miejscu będą dostępne dodatkowe atrakcje. Cały koncept idealnie wpisuje się w pomysł świetnie spędzonego dnia na świeżym powietrzu z rodziną i przyjaciółmi.

– Każdy uczestnik zawodów otrzyma kupon na zwiedzanie, po uzbieraniu odpowiedniej grupy chętnych przewodnik oprowadzi ich po forcie. Będzie również stoisko gastronomiczne na którym bedzie można kupić napoje, przekąski i kiełbasę do upieczenia na ognisku – kończy Rafał.

Z naszej strony pozostaje tylko serdecznie zaprosić. Staramy się wspierać każdą rallycrossową inicjatywę, a z racji tego że to wydarzenie będzie miało miejsce na "naszym" podwórku, to nie może nas tam zabraknąć.

To już ostatni moment na zapisy! Szykujcie modele i widzimy się w niedzielę 14. maja w poznańskim Forcie Va.

Link do formularza rejestracyjnego znajduje się tutaj. Do zobaczenia w Poznaniu!

Koszt udziału w zawodach (bez względu na ilość dyscyplin) to 60 PLN

Płatność przelewem na konto: Nest Bank 89 1870 1045 2078 1076 0747 0001. W tytule przelewu „Zawody imię i nazwisko uczestnika”. 

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie.