Buszta pierwszym zwycięzcą GLRXRC

Tomasz Buszta staje na najwyższym stopniu podium w finale pierwszej rundy otwierając listę zwycięzców gdańskiej ligi rallycrossu RC.

Na starcie stawiło się 17 zawodników chętnych zgarnąć historyczne zwycięstwo w GLRXRC. Tor został przygotowany perfekcyjnie, a świecące cały dzień słońce pozwoliło zawodnikom cieszyć się z tego dnia spędzonego na zewnątrz.

Widać było ogrom pracy, który włożyli organizatorzy w przygotowanie obiektu. Po miejscowych zawodnikach zaś było widać, że tych zaledwie kilka dni od ukończenia prac wystarczyło, aby czuli się tam jak ryby w wodzie. Dobrze znali każdy zakręt, wiedzieli jak ustawić modele i jakich opon użyć. Oczywiście dzielili się poradami, ale od rana dało się wyczuć, że miejscowi chcą zdominować stawkę.

Jednakże to Sebastian Byrtek, przyjezdny którego wszyscy dobrze znają w Toruniu, okazał się triumfatorem kwalifikacji. Umocnił swoją pierwszą pozycję po ośmiu rundach kwalifikacyjnych uzyskując ponad 20 sekundową przewagę nad drugim Tomkiem Busztą.

Wszyscy przewidywali pewną wygraną Sebastiana, lecz to Tomek prowadził przez większość finału A. Sebastian walczył z tyłu z innymi zawodnikami nie mogąc dogonić lidera. Tomek pewnie dojeżdża na pierwszym miejscu, za nim walczą ze sobą nawzajem Seba Byrtek i Tomek Snopek. Linię mety przecinają niemalże jednocześnie, dopiero pomiar czasu ujawnia, że na drugim miejscu znalazł się Snopek, a za nim Byrtek.

Inauguracja sezonu oraz debiut w roli organizatora wypadły celująco. Czekamy na więcej emocji z Gdańska. Zawodnicy już szykują się na drugą rundę zaplanowaną na 21. maja. My życzymy prędkości i przyczepności.

(zdjęcia: Adam Boniewski)

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich użycie.